Постільні клопи

Постільні клопи cерйозно активізувались в усьому світі. Відскок останніми роками, ймовірно, був зумовлений багатьма факторами, включаючи менш потужні інсектициди, глобальні подорожі та втрату пильності, у зв'язку із швидким ритмом життя. Якими б не були причини, постільні клопи знову є частиною повсякденного життя, інвазії поширені в будинках, квартирах, готелях, гуртожитках, школах та притулках. Вони також трапляються в лікарнях, будинках престарілих, бібліотеках, театрах, офісах, муніципальних будівлях та в громадському транспорті - скрізь, де є люди, можуть бути клопи. Знищення клопів - це дуже складний процес.

Біологія постільних клопів

Постільні клопи - це маленькі коричневі комахи, які харчуються виключно кров’ю тварин. Хоча звичайний постільний клоп ( Cimex lectularius) також кусає інших теплокровних тварин, включаючи собак, котів, птахів та гризунів. Клопи згадуються в середньовічних європейських текстах та класичних грецьких працях ще за часів Арістотеля.


Постільні клопи, зображені в книзі, виданій в 1485 році.

Дорослі клопи червонувато-коричневі, з овальними, сплощеними тілами. Їх забарвлення схоже на насіння яблука, хоча їх розмір ближчий до сочевиці. Помилково іноді приймають за кліщів, тарганів чи інших домашніх комах. Незрілі постільні клопи (німфи) нагадують дорослих, але мають менший розмір і світліший колір. Постільні клопи не літають і не стрибають, як блохи, але можуть швидко повзати по підлозі, стінам, стелі та іншим поверхням.

Дорослі самки відкладають яйця в відокремлених місцях, відкладаючи одну, дві або більше на день, потенційно сотні протягом усього життя. Яйця крихітні (розміром приблизно з пил), білуваті та важко помітні без збільшення, особливо на світлих матеріалах. При першому відкладанні яйця липкі, що змушує їх прилипати до поверхні. При кімнатній температурі яйця клопів вилуплюються приблизно через тиждень. Щойно з’явилися німфи мають солом’яний колір і не більші за шпилькову головку. У міру зростання німфи вони линяють, скидаючи шкіру п’ять разів до досягнення зрілості. Кровна їжа необхідна між кожною послідовною линькою. Дорослі самки також повинні періодично годуватися, щоб відкласти яйця. За сприятливих умов (70-80 ° F) і готового запасу крові, клопи можуть дозріти вже за місяць і виробляти кілька поколінь на рік. Холодніші температури або обмежений доступ до хоста продовжує розвиток. Враховуючи достатні ресурси, середня тривалість життя клопа становить близько 10 місяців.


Дорослі, німфи, яйця, пролита шкіра та плями калу на матраці.

Постільні клопи стійкі. Німфи та дорослі можуть зберігатись місяці без годування, що є незвичним для більшості комах. Здатність виживати без кров’яної їжі триває довше при більш прохолодних температурах - потенційно до року або довше при 55 ° F або менше. У будівлях з контролем температури більш типова тривалість без годівлі становить приблизно від 1 до 4 місяців. Отже, як правило, недоцільно залишати будинки незайнятими в надії на "голод". Коли заражені помешкання, такі як квартири, вільні, постільні клопи часто розсіюються по сусідніх підрозділах або зменшують свою активність, поки оселю не заселять знову.

Постільні клопи активні переважно вночі. Вдень вони, як правило, ховаються поблизу місця, де сплять люди. Постільні клопи воліють ховатися поблизу місця, де вони харчуються, але при необхідності будуть повзати на більші відстані у пошуках їжі. Спочатку вони, як правило, концентруються навколо ліжок, диванів та інших місць для сну та відпочинку, але якщо інвазії дозволяється тривати, вони можуть розійтися в інших місцях, ускладнюючи ліквідацію.

Їх сплощені тіла дозволяють їм поміститися в крихітні щілини не ширше зубочистки. Постільні клопи не мають «гнізд», як мурахи чи бджоли, але, як правило, збираються в звичних схованках, таких як матраци, пружини, рами ліжок та узголів'я ліжок. Характерно, що ці ділянки відзначаються темними плямами та фарбуванням, що є засохлими екскрементами клопів. Також будуть присутні яйця, що вилупилися і не вилупилися, а також «шкірки» рудого кольору, що скидаються шляхом розвитку німф. Інший можливий ознака - іржаві або червонуваті мазки на постільній білизні або матраци від роздушених клопів, покритих кров’ю. Хоча часто зазначається, що клопи мають виразний запах "баггі", запах рідко помітний, за винятком екстремальних випадків, і на нього не слід покладатися.



Темні плями на матраці та коробчатій пружині - яскравий ознака постільних клопів, що іноді супроводжується червонуватими мазками або плямами.

Проблеми з укусами та здоров’ям

Постільні клопи зазвичай кусають людей вночі, коли вони сплять. Голодні клопи також можуть харчуватися вдень, особливо якщо це коли мешканець зазвичай спить. Вони харчуються, проколюючи шкіру подовженим дзьобом, через який забирають кров . Намотування займає близько трьох-10 хвилин, але оскільки укус безболісний, люди рідко усвідомлюють, що їх кусають. Постільні клопи зазвичай не мешкають і не прикріплюються до таких людей, як воші чи кліщі; відразу після годування вони повзуть у відокремлене місце, щоб перетравити їжу.

Симптоми після укусу клопів різняться в залежності від людини. У багатьох з’являється сверблячий червоний шов протягом приблизно однієї доби після укусу. Інші практично не реагують на реакцію. Іноді реакція затримується днями або навіть тижнями, що може ускладнити визначення місця чи часу укусів насправді. Дослідження, проведені в квартирах, заражених клопами, дозволяють припустити, що близько 30 відсотків людей не реагують навіть при неодноразових укусах, а серед літніх людей спостерігається навіть більш високий рівень нереактивності. На відміну від бліх, які трапляються в основному навколо щиколоток, постільні клопи харчуються будь-якою шкірою, оголеною під час сну (обличчя, шия, плечі, спина, руки, ноги тощо).

Наїди та свербіж часто помилково приписують іншим причинам, таким як комарі. Таким чином, інвазії можуть тривати довгий час непоміченими і можуть стати великими до виявлення. Ймовірність залучення клопів зростає, якщо постраждала особа подорожувала або придбала старі ліжка / меблі до того, як симптоми почали з’являтися. Постільні клопи також є підозрілими, якщо ви прокидаєтесь від сверблячих журчань, яких у вас не було, коли ви спали. І навпаки, важливо визнати, що не всі реакції, схожі на укуси, пов’язані з клопами. Підтвердження вимагає пошуку помилок та / або їх ознак, що часто вимагає професіонала. (Інші можливі джерела подразнення, які можуть бути прийняті за постільних клопів, обговорюються в публікації ENTFACT-649 Університету штату Кентуккі , MYSTERY BITES: Insect and Non-Inse Incks.)

Загальне занепокоєння клопів полягає в тому, чи передають вони хвороби. Хоча помилки можуть містити різні патогени, передача людям не доведена, і вважається малоймовірною. Їх медичне значення головним чином пояснюється свербінням та запаленням від укусів. Для зменшення алергічних реакцій можуть бути призначені антигістамінні та кортикостероїди, а для запобігання інфекції - антисептичні або антибіотичні мазі. Хоча не відомо, що переносять хвороби, постільні клопи можуть знизити якість життя, викликаючи дискомфорт, безсоння, занепокоєння та незручність. На думку деяких медичних експертів, додатковий стрес від життя з постільними клопами може мати значний вплив на емоційне здоров’я та самопочуття певних людей.

Відлякувачі комах, що використовуються для відлякування кліщів і комарів, здаються не такими ефективними проти клопів, і застосовувати їх перед сном не рекомендується. Сон із увімкненим світлом також навряд чи зможе стримати голодних клопів, оскільки вони будуть пристосовувати цикл годування до режиму сну господаря.

Як трапляються інвазії

Часто здається, що клопи виникають з нізвідки. Помилки є ефективними автостопами і легко транспортуються до помешкань для багажу, одягу, ліжок, меблів та речей. Це особлива проблема для готелів та апартаментів, де оборот мешканців постійний. Постільні клопи невеликі і рухливі, уникаючи виявлення, повзаючи в приховані місця. Придбання ліжок та меблів із секонд-хенду - ще один спосіб їх транспортування до будівель. Помилки також можуть ненавмисно переноситися на одяг, взуття, інвалідне крісло тощо.



Постільних клопів можна занести на рюкзаки, багаж та інші речі.

Після появи клопів вони можуть повзати з кімнати в кімнату або від підлоги до підлоги через щілини та отвори у стінах, підлозі та стелі. Їх також можна транспортувати по будинках, "проїхавшись" до людей та їхніх речей. На відміну від тарганів і мух, які харчуються брудом, часто між клопами та чистотою немає взаємозв’язку. Оскільки клопи харчуються виключно кров’ю, незаймані будинки можуть бути настільки ж вразливими до зараження, як і місця убогості. Тим не менше, бідність та нестатка часто пов'язані з постійними проблемами через неможливість дозволити собі професійне знищення.

Деякі види клопів є паразитами кажанів або птахів (наприклад, ластівки або трубопроводи) і можуть кусати людей, особливо якщо диких господарів більше немає. Хоча за зовнішнім виглядом подібні, види, які зазвичай харчуються кажанами та птахами, можна відрізнити від видів, які віддають перевагу людям. Це можуть визначити ентомологи та професіонали-шкідники. Якщо присутні клопи кажанів або клопи птахів, місця ночівлі та гніздування повинні бути в центрі уваги лікування, поєднане з виключенням диких господарів.

Контроль над інвазіями

Постільних клопів важко викорінити. Оскільки вони можуть ховатися в багатьох місцях, інспекції повинні бути ретельними, і їх усунення не завжди є певним. Коли ресурси дозволяють, розумно залучати послуги професіонала. Досвідчені засоби боротьби зі шкідниками знають, де шукати клопів, і мають у своєму розпорядженні різноманітні засоби управління.

Де вони ховаються

Постільні клопи можуть жити практично в будь-якій щілині або захищеному місці. Найчастіше їх можна знайти - ліжка або місця, де люди відпочивають або сплять. Це особливо актуально на ранніх стадіях зараження. По мірі збільшення кількості помилок, як правило, переміщуються за межі ліжок в інші місця, ускладнюючи контроль

.


Постільні клопи найчастіше скупчуються уздовж швів і країв матраців і коробчатих пружин. Чорнуваті плями - це екскременти.

Постільні клопи часто ховаються в швах, складках та щілинах матраца, пружини коробки, рами ліжка та узголів'я ліжка. Ретельний огляд вимагає демонтажу ліжка та встановлення компонентів на краю, щоб можна було оглянути верхні та нижні шви та поверхні. На що слід звернути увагу, це самі помилки, скинута шкіра німф та чорнуваті плями калу. Темні плями висушених екскрементів клопів часто присутні уздовж швів матраців або там, де мешкали помилки.

Пружини для ящиків дозволяють сховати клопів у багатьох місцях, особливо вздовж верхніх швів та під ними, де нижній край коробки лежить на рамі. Якщо є підстилаючий пилозахисний чохол, можливо, його доведеться видалити, щоб отримати доступ для огляду та можливого лікування. Також слід перевірити щілини каркасів ліжок, особливо якщо каркас дерев’яний. Постільні клопи мають більшу спорідненість до дерева та тканини більше, ніж до металу або пластику. Дерев’яні опорні дошки, якщо вони є, слід видалити та дослідити, оскільки клопи часто збираються там, де кінці опираються на раму. Отвори для гвинтів та інші поглиблення - також загальні схованки. Спинки узголів’я, прикріплені до стін, слід зняти та оглянути. У готелях місце за узголів'ям часто стає першим місцем клопів. Постільні клопи також часто ховаються в предметах, що зберігаються під ліжками.

М’які стільці, крісла та дивани - наступні найбільш вірогідні ділянки для клопів, і їх слід ретельно оглянути уздовж швів, спідниць та складок тканини. Дивани та лежаки можуть бути основними гарячими точками клопів, особливо коли вони використовуються для сн

у.


Постільні клопи також збираються уздовж швів диванів та крісел. На фотографії справа зображено

помилок, які ховаються біля заглибленого гвинта під тумбочкою (зверніть увагу на наявність плям у фекаліях).

Можливо, нічні тумбочки та комоди потрібно спорожнити та оглянути зсередини та зовні, а також перекинути, щоб оглянути дерев’яні вироби внизу. Часто помилки ховаються в щілинах, кутах та поглибленнях. Інші загальні схованки клопів включають: уздовж і під краєм килимових покриттів від стіни до стіни, особливо за ліжками та диванами; тріщини при литті деревини; стики стелі та стіни; за настінними малюнками, дзеркалами, розетками та вимикачами; під пухкі шпалери; одяг і метушня в шафах; уздовж палітурки; і всередині годинників, телефонів, телевізорів та детекторів ди

му.


Постільні клопи часто мешкають уздовж плінтусів. Фотографія зліва показує яйця, німфи, дорослих та плями калу біля краю килима.

Постільні помилки, як правило, скупчуються, але тут також можна знайти поодиноких помилок. Ретельний огляд та лікування може зайняти до декількох годин. Деякі компанії використовують спеціально навчені ікла, щоб допомогти знайти невеликі розпорошені інвазії, особливо в таких місцях, як готелі, бібліотеки, офіси та театри. При правильній підготовці собаки для виявлення постільних клопів можуть бути досить ефективними. Порівняно небагато фірм регулярно використовують їх, однак за рахунок витрат на навчання та утримання таких тварин. Надійність також може бути проблемою і може варіюватись від інспекції до собак.

Співпраця важлива

Співпраця важлива під час лікування постільних клопів. І власникам, і мешканцям потрібно буде допомогти контролеру шкідників забезпечити успішний результат. Оскільки клопи мобільні і можуть розпорошитись по всій будівлі, часто доводиться оглядати додаткові кімнати та квартири, особливо навколо тієї, яка, як відомо, заражена. Доступ до спалень та віталень є надзвичайно важливим, і, можливо, доведеться усунути зайву метушню. Приналежності, що розкидані навколо, дають багато місць, де шкідники можуть сховатися, і можуть перешкоджати огляду та обробці.

Широка підготовка може знадобитися, коли інвазія велика і клопи розпорошені. І навпаки, для легкої інвазії може бути недостатньо або взагалі ніякої підготовки, враховуючи, що в цих випадках помилки, як правило, більше приурочені до ліжок, диванів тощо. Менеджери шкідників мають власну політику, що стосується підготовки, яка також може залежати про спосіб лікування. Деякі фірми хочуть позбавити ліжок та перемістити меблі до їх прибуття, тоді як інші все частіше вважають за краще спочатку перевіряти та виконувати ці завдання самостійно. Безлад і речі (особливо під ліжками та навколо них) часто доводиться видаляти, оскільки це перешкоджає лікуванню та надає додаткові місця для клопів. Прибирання будинків, таке як пилососування підлоги та поверхонь, рідко досягає місць, де мешкають клопи. З цієї причини,

Предмети відмивання -Постільну білизну та одяг часто потрібно прати (мінімум 120 ° F), оскільки їх не можна обробляти інсектицидами. Ефективною та ефективною альтернативою відмиванню є розміщення постільної білизни, одягу, іграшок, взуття, рюкзаків тощо у сушарці для білизни, встановленій при середньому та сильному нагріванні на 10 - 20 хвилин; смертельна температура буде досягнута швидше, якщо предмети спочатку сухі. Це можна зробити замість миття і вбиває всі стадії життя клопів. За словами експертів з текстильної промисловості в Інституті хімчистки та прання білизни (Лорел, штат Меріленд), більшість предметів одягу, позначених як "лише для хімчистки" (наприклад, бавовна, шерсть, шовк, білизна, віскоза, нейлон), не постраждають за умови, що вони сухі розміщення в сушарці для білизни при помірній температурі. Процедури хімчистки також знищують постільних клопів, але існує ризик зараження закладу, коли предмети глюків помічаються та сортуються. Поміщення предметів у одноразові пластикові мішки для сміття допомагає мінімізувати ризик падіння жучків у житлі під час перенесення в пральну машину та / або сушилку.

Предмети, які неможливо покласти в пральну машину або сушарку, іноді можуть бути знезаражені, обернувши їх у пластик та поставивши їх на відкритому повітрі принаймні на добу в жаркому, сонячному місці ―, наприклад, на тротуарі, або всередині закритого автомобіля, припаркованого на сонці . Нещільне упакування предметів у чорні мішки для сміття та підняття предметів від землі сприяє кращому проникненню тепла, що ускладнює пошук помилок у прохолодному місці. Моніторинг за допомогою термометра може допомогти забезпечити досягнення температури щонайменше 120 ° F скрізь, де можуть бути помилки. Постільні клопи також піддаватимуться холодним температурам нижче 32 ° F, але температури замерзання повинні підтримуватися набагато довший період, наприклад, один-два тижні. Отже, опалення, як правило, є кращим варіантом. Зусилля з метою позбавлення від мешканців клопів шляхом підняття або опускання термостата будуть безуспішними,

Викидання проти обвинувачення - більшість приналежностей не потрібно відкидати, хоча часом це може бути доцільним. У випадках, коли грядки та м’які предмети сильно заражені, шкідники часто мешкають у важкодоступних місцях. Якщо на тканині є отвори або розриви, жуки та яйця можуть знаходитися всередині, а також на зовнішній поверхні. Коли заражені речі викидають, пакування або обгортання їх пластиком запобігає витісненню клопів на шляху до бордюру або смітника. Позначення або деформація заражених предметів перешкоджає вибору інших та допомагає обмежити їх поширення.

У випадку з ліжками, більш економічним варіантом є часто вкладання як матраца, так і пружини коробки в захисні чохли, подібні до тих, що використовуються для зняття алергії. Корпуси, спеціально розроблені для захисту від клопів, доступні через продавців або фірми з боротьби зі шкідниками. Якісні шафи, як правило, є більш міцними та зручними для сну. Після того, як чохли встановлені та закриті на блискавку, будь-які клопи, які випадково опинилися всередині, врешті-решт гинуть. Корпуси також допомагають захистити нещодавно придбані ліжка та полегшити виявлення та знищення будь-яких помилок, що мешкають на зовнішній поверхні, під час подальшого огляду. Однак огородження не завадять клопам повзати на ліжко та кусати сплячого. Корпуси, захищені від постільних клопів, також доступні для диванів та сидінь для відпочинку, і їх можуть поставити менеджери шкідник

ів.


Корпуси є економічною альтернативою викиданню заражених грядок.

Пилососити, готувати на пару, заморожувати

Як уже згадувалося раніше, побутове пилососування підлог та поверхонь рідко досягає тих місць, де зазвичай клопи клопів. Однак цілеспрямоване пилососування заражених місць може допомогти видалити частину шкідників перед додатковою обробкою. Постільних клопів і особливо яєць може бути важко витіснити. Оптимальні результати досягаються повільним вишкрібанням кінця всмоктувальної палички вздовж уражених швів, складок і країв ліжок та м'яких меблів, периметрів країв підлоги та скрізь, де спостерігаються помилки. Постільні клопи можуть вижити при всмоктуванні вакуумом, тому важливо викидати вміст у закритий мішок для сміття. Щоб полегшити утилізацію, нейлоновий панчіх на колінах (спочатку носок) можна вставити в кінець всмоктувальної палички, закріпивши другий кінець панчохи навколо отвору палички гумкою.

Деякі фірми з боротьби зі шкідниками також використовують комерційні пароплави або обладнання для точкового заморожування для обробки місць, де виявлені або підозрюються клопи. При правильному використанні вони вбивають помилок та яйця при контакті. Проте жоден із цих методів не забезпечує залишковий захист від клопів, яких можна було пропустити. Обладнання для випаровування та морозильника також має обмежену здатність проникати в тканини та інші матеріали, де часто мешкають клопи. Отже, методи рідко використовуються поодинці, але разом із іншими заход

ами.


Пароплави та пилососи можуть допомогти усунути зараження.

Теплові процедури

Деякі фірми з боротьби зі шкідниками використовують спеціальне опалювальне обладнання для знезараження меблів, кімнат та цілих помешкань клопів. Процедура передбачає нагрівання зараженого предмета або ділянки до температур, смертельних для клопів. Портативні обігрівачі та вентилятори використовуються для поступового нагрівання повітря приблизно до 120-130 ° F під час моніторингу за допомогою стратегічно розміщених датчиків. Ретельно контролюючи температуру, клопів та яєць знищують, де б вони не знаходились, не пошкоджуючи предмети побуту.

Хоча певна підготовка все ще необхідна, кількість очищення, необхідного для термічної обробки, часто менше, ніж при інших підходах. Деякі чутливі до нагрівання предмети, такі як аерозольні балончики, кімнатні рослини та ліки, потрібно буде видалити, хоча телевізори, комп’ютери та інша електроніка зазвичай цього не роблять. Також непотрібно прати постільну білизну та одяг, оскільки ці предмети будуть нагріватися разом з іншими речами. Ще однією перевагою термічної обробки є те, що інвазії часто можна усунути за один день, а не за кілька днів чи тижнів. І навпаки, лише термічна обробка не має тривалого (залишкового) ефекту, якщо клопи будуть повторно впроваджені в житло. Отже, деякі фірми одночасно застосовують інсектициди. Для подальшого мінімізації реінтродукції, мешканцям рекомендується брати із собою якомога менше речей, поки проводиться розігрів. Теплові обробки вимагають спеціальних знань та обладнання, і вони можуть бути дорожчими, ніж звичайні методи, в основному покладаючись на інсекти

циди.


Теплові процедури є ефективним способом швидкого усунення клопів, але можуть коштувати дорожче, ніж звичайні методи лікування.

Інсектициди

Хоча перші заходи є корисними, більшість професіоналів також використовують інсектициди. Різні продукти доступні у формі рідин, аерозолів та пилу. Такі приманки, як ті, що використовуються для боротьби з мурахами та тарганами, неефективні, оскільки ці помилки повинні кусатись і харчуватися кров’ю. Постільні клопи стають дедалі стійкішими до пестицидів, подібно до того, як деякі мікроби стали стійкими до антибіотиків. Професіонали знають, які товари, як правило, є найбільш ефективними. Додаток передбачає обробку всіх областей, де виявлені помилки або які можуть існувати. Це вимагає значних зусиль, і, як правило, потрібні подальші спостереження. Компанії часто обробляють шви, складки та щілини ліжок, стільців та диванів, але зазвичай не обприскують поверхню сну або зону відпочинку. Вони також не обприскують постільну білизну або одяг, які натомість слід гаряче мити або нагрівати в сушарці. Відбілювач, алкоголь, запальнички та `` бомби-бомби '' (тумани) НЕ повинні використовуватися для боротьби з клопами. Ці дії неефективні та можуть призвести до пожеж та інших небезпечних наслідків.

Фумігація з використанням проникаючого газу - це ще один спосіб усунення помилок у житлах або предметах обстановки, але певні компанії пропонують лише процедуру. Справжнє обкурювання - це не те саме, що спрацьовувати туман або бомба. Процес фумігації технічно складний і вимагає звільнення будівлі протягом доби. Потім будівлю герметизують та впорскують смертельний газ, зазвичай фтористий сульфурил. Оскільки всю будівлю потрібно звільнити, процедура логістично складніша з багатоквартирними властивостями, такими як квартири, ніж для односімейних будинків. Обкурювання клопів, як правило, частіше зустрічається в південних та західних штатах, де цей підхід також використовується для боротьби з певними типами дерев’яних термітів.

Запобігання інвазіям

З усіма зусиллями та витратами на викорінення клопів, розумно в першу чергу вжити заходів запобігання зараженню ними. Уникайте внесення в будинок викинутих матраців та диванів, а також уважно вивчіть будь-які речі, що вживаються, на наявність плям у фекаліях та інших виразних ознак клопів. Немає причин зупиняти покупки в консигнаційних магазинах, розпродажах на подвір’ї тощо, але доцільно пропустити одяг та тканини через пральну машину або сушку перед тим, як зберігати їх удома. Ризик забрати клопів з антикварних магазинів незначний.

Уникнути клопів особливо складно в квартирах, готелях та інших місцях, де є багато людей та можливостей для ознайомлення. Проактивне спостереження орендарів, домогосподарств та менеджерів шкідників - найкращий спосіб виявити зараження на початкових етапах, коли їх найпростіше контролювати. Чим довше клопи залишаються непоміченими, тим більша ймовірність їх розповсюдження в інших місцях, крім місць для сну та відпочинку. У багатоквартирних будинках, таких як готелі та апартаменти, занедбані інвазії також частіше поширюються на інші підрозділи. Оскільки клопи загадкові та нічні, лише візуальний огляд не може виявити їх наявність. Доступні різні пристрої, які допомагають контролювати наявність клопів, які могли бути пропущені. Найпопулярнішими є невеликі пластикові посуди (наприклад, ClimbUp Insect Intercepters), які бродячі клопи повзають або падають, але не можуть врятуватися через слизьку внутрішню поверхню. Деякі з цих пасток у стилі "підводних каменів" не мають атрактантів, тоді як інші видають хімічний аромат. Як правило, пристрої розміщують під ніжками ліжок та сидінь або поруч. Періодична перевірка мешканців або фахівців-шкідників може допомогти виявити клопів на найважливіших ранніх стадіях зараження. Вони також корисні для визначення того, чи ліквідована інфекція. Періодична перевірка мешканців або фахівців-шкідників може допомогти виявити клопів на найважливіших ранніх стадіях зараження. Вони також корисні для визначення того, чи ліквідована інфекція. Періодична перевірка мешканців або фахівців-шкідників може допомогти виявити клопів на найважливіших ранніх стадіях зараження. Вони також корисні для визначення того, чи ліквідована інфе

кція.

Викинуті ліжка та кушетки можуть бути заражені, і їх слід залишити в спокої. Пастки у формі посуду, розміщені під ліжками та диванами, можуть допомогти виявити клопів та зменшити укуси.

Додаткові поради для груп ризику

Житлові будинки

Багатоквартирне житло - одне з найскладніших середовищ для клопів. Багато людей, що живуть в одній будівлі, збільшує можливість потрапляння, розмноження та поширення шкідників. Квартири також, як правило, менші та більш захаращені, ніж односімейні будинки, що може перешкоджати обстеженню та лікуванню. Ще одна складність у багатоквартирних будинках полягає в тому, що клопи часто залишаються непоміченими та / або не повідомляються орендарями. Ці невідомі заражені одиниці стають джерелами поширення по всій будівлі. Отже, майно не повинно покладатися виключно на скарги орендарів, щоб виявити зараження. Важливо, щоб вони також застосовували планові перевірки на рівні будівель (щокварталу, раз на півроку тощо) від професіонала. Оскільки клопи часто блукають між квартирами, життєво важливо оглянути підрозділи поблизу відомих або підозрюваних у зараженні - з обох боків, вгорі, внизу, через зал тощо. Надійність таких інспекцій може бути додатково підвищена шляхом встановлення пасток у формі посудини або купола у формі підводного каменю (перехоплювачі комах ClimbUp, детектор лісових клопів BlackOut, вулкан SenSci тощо) біля ліжок та зони відпочинку. Такі пристрої можуть допомогти виявити наявність помилок на важливих ранніх стадіях зараження та між періодами, коли проводяться інші перевірки. Найголовніше, що для успішного боротьби з клопами в багатоквартирному житлі потрібні чесність, відкритість та співпраця між орендарями, менеджерами майна та підрядником з боротьби зі шкідниками. Такі пристрої можуть допомогти виявити наявність помилок на важливих ранніх стадіях зараження та між періодами, коли проводяться інші перевірки. Найголовніше, що для успішного боротьби з клопами у багатоквартирному житлі потрібна чесність, відкритість та співпраця між орендарями, менеджерами майна та підрядником з боротьби зі шкідниками. Такі пристрої можуть допомогти виявити наявність помилок на важливих ранніх стадіях зараження, а також між періодами, коли проводяться інші перевірки. Найголовніше, що для успішного боротьби з клопами у багатоквартирному житлі потрібна чесність, відкритість та співпраця між орендарями, менеджерами майна та підрядником з боротьби зі шкідниками.

Ділові та туристичні подорожі

Перевірка свого ліжка на наявність клопів була звичною практикою років тому, особливо під час подорожей. Сучасний мандрівник повинен подумати про те ж саме, бажано перед розпаковуванням. Це спричинило б вивчення простирадла та швів матраца та, можливо, пружини коробки на наявність ознак клопів, особливо вздовж голови (кінця подушки) ліжка. Деякі експерти також уживають за звичку знімати і перевіряти за узголів’ями ліжок, оскільки це частий притулок для помилок в номерах готелю. Узголів'я ліжка важкі та громіздкі, проте непідготовленим особам не слід намагатися самостійно їх ви

далити.


Щоб захиститись від клопів під час подорожі, знайдіть хвилинку, щоб оглянути ліжка. Ліхтарик корисний для слабо освітлених місць.

Пильні мандрівники можуть також захотіти підняти багаж із підлоги на підставці, столі чи іншій твердій поверхні, а не класти його на підлогу чи інше ліжко. Розпакування необхідного та збереження решти у застібці-валізі може бути розумним. Обережні люди можуть навіть захотіти зберігати речі в закритих пластикових мішечках або сумочках - кожен мандрівник повинен вирішити, наскільки пильним вони хочуть бути.

Більшість заражень постільними клопами в готелях обмежені, часто лише кількома кімнатами. Якщо виявлені помилки, гості можуть попросити інший номер, бажано в іншій частині готелю, оскільки зараження іноді поширюється на сусідні підрозділи. Якщо під час перебування у вас з’являються сверблячі нальоти, що свідчать про укуси, було б доцільним повернутись додому, щоб розмістити весь одяг безпосередньо в пральній машині / сушарці. Оглядати чи пилососити валізи менш корисно, оскільки важко виявити клопів у багажі. Валізи, про які йде мова, можна або термічно обробити (гаряча машина часто може впоратися з цим влітку), або викинути.

Працівники соціальних служб та надзвичайних ситуацій

Доглядачі, пожежники та інші постачальники послуг іноді вимагають в'їзду та надання допомоги в помешканнях, заражених ліжковими клопами. Роблячи це, існує потенціал для транспортування шкідників додому або на робоче місце. Як зазначалося раніше, клопи не літають і не стрибають на людей та домашніх тварин, як блохи. Вдень помилки зазвичай залишаються прихованими, активізуючись вночі при пошуку господаря. Отже, шанс підняти клопів простим входом в заражене житло вдень малоймовірний. Ризик може зростати під час надання допомоги, але його можна зменшити, дотримуючись кількох запобіжних заходів.

Приносьте лише те, що потрібно, і уникайте сидіння чи розміщення пальто та інших предметів на ліжках, диванах та підлозі, де часто мешкають помилки. Предмети першої необхідності можна покласти на стіл або іншу тверду поверхню, бажано подалі від спалень та спальних місць. Краще сидіти на твердому, не оббитому кріслі, ніж на диванах та лежаках. Крім того, намагайтеся уникати притулення або щітки до ліжок та меблів. Якщо такі предмети вивозяться із заражених житлових приміщень (наприклад, санітарно-гігієнічними працівниками), найкраще обернути їх у пластик або, принаймні, не притискати до тіла під час транспортування. Персоналу екстреної медичної допомоги, можливо, доведеться вжити додаткових запобіжних заходів, таких як зняття / пакування кишеного взуттям чи одягом пацієнта або встановлення пластикової плівки всередині аварійного автомобіля.

Незважаючи на те, що застосування засобів від комах перед сном не є ефективним способом запобігання клопам, може бути певною користь від обприскування верхівки / низу взуття репелентами на основі DEET під час роботи в сильно заражених житлах. Ті, хто працює в таких умовах, можуть повернутися додому чи в офіс гаряче помитись або пропустити одяг / взуття через сушарку.

Школи та дитячі садки

Постільні клопи стають дедалі більшою проблемою в школах та денних турботах. Отже, вчителі, медсестри та адміністратори повинні отримувати інформацію про шкідників та їх зовнішній вигляд. Як правило, школярі або співробітники, які заразилися вдома, вводять помилок. Визначити, де можуть знаходитися клопи в шкільних умовах, може бути складним завданням, оскільки немає постійних спальних місць, де можуть зібратися шкідники. (Подібні проблеми виникають при полюванні на клопів в офісах, бібліотеках тощо.) У школах часто трапляється невелика кількість клопів, помічених на одязі, рюкзаку, стільці чи столі школяра. Хоча це не обов'язково означає, що місце проживання учня заражене, батькам слід порадити проінспектувати будинок фахівця.

Невелика кількість клопів, помічених у школах, бібліотеках, офісах тощо, вимагає дії, але, як правило, не вимагає закриття або припинення діяльності. У таких місцях, де немає ліжок або постійних сплячих господарів, інтродукція кількох клопів рідше розмножується і призводить до типу інвазій, що спостерігаються в будинках і квартирах. Хоча в таких ситуаціях звично надмірно реагувати, ресурси краще витрачати на навчання співробітників та дотримання науково обґрунтованих протоколів. Заражені речі слід вкласти в мішки і пропустити через сушилку для одягу в школі чи вдома. Огляд та цілеспрямоване лікування (за необхідності) повинні бути зосереджені на стільцях, кушетках, партах, шафках, шафах для одягу тощо. Безразборне, профілактичне обприскування класів, коридорів чи автобусів є непотрібним, неефективним та необ

думаним.

Виявлення клопів у школах, офісах тощо рідко вимагає закриття або припинення діяльності.

Заклади охорони здоров’я

Постільні клопи стають все більш поширеними у закладах по догляду за хворими. Ключ до ефективного управління - це раннє виявлення та стримування. Це вимагає освіти та залучення всього персоналу, включаючи адміністрацію. Роль постачальника засобів боротьби зі шкідниками також важлива, але не більше, ніж роль персоналу лікарні. Усі працівники повинні знати, яких процедур слід дотримуватися, коли вони бачать або отримують повідомлення про можливий інцидент постільних клопів. Це допомагає мати координатора на місці для реагування на інциденти, включаючи опитування осіб, яких підозрюють у занесенні клопів, та підтвердження того, що вони насправді є клопами. Тимчасова ізоляція та утримання таких людей та їхніх заражених речей має вирішальне значення для припинення випадків, що відбуваються на всій території будівлі.

Якщо помилки виявляються в огляді, пацієнтці або приймальні, приміщення слід ретельно оглянути. Хоча інсектициди від клопів не представляють особливої ​​небезпеки, їх слід економно використовувати в медичних закладах. Точкове знищення клопів на ліжках, спальних кріслах, меблях або підлозі часто можна здійснити за допомогою дезінфікуючих засобів, що використовуються для чищення терміналів. Пилососи та пароплави також можна використовувати проти невеликої кількості клопів, знайдених у доступних місцях. Заражені ліжка та меблі в ідеалі слід обробляти теплом у призначеному для цього місці лікарні. Слід бути обережним, щоб не викинути клопів під час транзиту, і часто доцільно обертати предмети пластиком. Періодичні, активні огляди залів очікування, лаунжів, клінік для вивчення сну / діалізу тощо рекомендується внутрішнім персоналом та їх спеціалістом-шкідником. Частота огляду повинна залежати від історії попередніх інцидентів та ризику інфікування в майбутньому. Якщо є підстави вважати, що пацієнти, члени сім'ї чи відвідувачі виховують клопів, можуть бути дані вказівки вилучити речі з будівлі та забрати їх додому для відмивання.

Офісні будівлі

Постільних клопів також можна транспортувати на робоче місце. Як і у школах, бібліотеках тощо, зараження в офісах, як правило, обмежене, і часто обмежується робочими місцями та місцями для сидіння. Хоча часто неможливо визначити, як їх завезли, якщо клопи клопів виявляються на одязі працівника, офісному кріслі тощо, їм слід дипломатично порадити, що вони можуть транспортувати їх на робоче місце з дому. Деякі роботодавці допомагають узгодити інспекцію резиденцій із власною службою боротьби зі шкідниками, щоб зменшити шанс подальшого впровадження.

"Вступ" проти "зараження" клопами повинен спричинити різні дії. Невеликі цифри, помічені в офісах, школах, бібліотеках, магазинах тощо (що свідчить про нещодавнє «введення»), вимагають дії, але, як правило, не вимагають закриття або припинення діяльності. В офісах та таких місцях, де немає ліжок або періодично сплячих господарів, інтродукція кількох клопів рідше розмножується і призводить до типу інвазій, що спостерігаються в будинках та квартирах. Хоча в таких ситуаціях звично надмірно реагувати, ресурси краще витрачати на навчання співробітників та дотримання встановлених протоколів.

Ті, хто не може найняти професіонала

Ліквідація клопів утруднена. Коли ресурси дозволяють, розумно найняти професіонала. Однак лікування може бути дорогим, часто коштує кілька сотень доларів. Тим, хто не може дозволити цього, можливо, доведеться вирішити проблему самостійно. Крок, який можуть зробити люди для боротьби з клопами, - це встановлення ліжок. Натягування матраца та пружини може допомогти ліквідувати значну частину населення, особливо якщо помилки виявляються рано, коли більшість людей скупчуються в ліжку. Слід бути обережним, щоб не порвати корпус, особливо під час встановлення над металевими каркасами ліжок. В ідеалі як матрац, так і коробчаста пружина повинні бути в корпусі. Якщо доступний лише один корпус, часто найкраще накрити коробку, яку важче оглянути згодом. Корпуси для захисту від клопів доступні через продавців або фірми з боротьби зі шкідниками. Також для диванів доступні захищені від помилок корпуси.

Завдяки наполегливості та ліхтарику домочадці можуть вправно знаходити та знищувати клопів. Процес полегшується завдяки зменшенню безладу, особливо в спальних зонах. Будь-які помічені помилки можна усунути за допомогою вакууму, пачки клейкої стрічки або безрецептурного інсектициду, дозволеного для такого використання. Пастки у формі посуду (наприклад, ClimbUps) можуть допомогти виявити наявність помилок на важливих ранніх стадіях зараження. Встановлення пастки під кожну ніжку ліжка також створює бар'єр між ліжком і підлогою, що може допомогти зменшити укуси. Щоб утримати клопів від обходу пасток, відтягніть (укладене) ліжко на кілька сантиметрів від стін і не дозволяйте пиловим рюшам або ковдрам утворювати місток на підлогу - тим самим роблячи поверхню сну острівцем без помилок. '

Більшість спреїв від клопів, призначених для домогосподарств, мають обмежений ефект після висихання спрею. Отже, важливо зв’язати якомога більше помилок із самим розпилювачем. Слід уважно читати вказівки, оскільки деякі продукти не слід використовувати на ліжках та сидіннях. Діатомова земля, яку часто рекламують за свою безпеку та ефективність, брудна в застосуванні і рідко допомагає усунути інвазії. Ще один інсектицид, що видається у вигляді порошку (силікагель, продається як CimeXa), може бути дуже ефективним, якщо його правильно застосувати. Найпростіший спосіб для домочадців застосувати його за допомогою пензля. Фокус полягає у нанесенні крихітних кількостей (ледь помітних неозброєним оком) на шви, пучки, складки та щілини, де присутні помилки або, можливо, вони вселяються. Хоча силікагель / CimeXa має низьку токсичність для ссавців, порошок є легким і пилоподібним. Оскільки частинки, що потрапляють у повітря, можуть дратувати, а порошок має підсушуючу дію на шкіру, під час нанесення слід носити захисні окуляри та одноразові рукавички. Як зазначалося раніше, загальні викиди ("бомби-бомби") неефективні проти клопів і потенційно небезпечні при неправильному використанні (див. Публікацію ENTFACT-643 з Університету Кентуккі: Обмеження домашніх туманів к

омах ).


Ефективним способом нанесення CimeXa (силікагель) є пензлик.

Захворюваність на постільних клопів у Сполучених Штатах та у всьому світі зросла до такої міри, щоб пильність була розумною. Знайомство може допомогти уникнути зараження або, принаймні, швидкого своєчасного втручання професіонала.